מתנדבים מישראל

“מכל הלב – עם כל הלב”– המתנדבות והמתנדבים בבית יוליאנה.

בבית יוליאנה קיימת קבוצות מתנדבים הגרה בסמוך, ומהווה מרכיב חשוב ונפלא בחיי הבית. אחת לשבוע הם מגיעים למפגש אישי עם דייר או דיירת. המגע האישי, תשומת הלב האינטימית, היכולת לשוחח “בארבע עניים” גם על נושאים שפחות רוצים להעלותם באוזני בני המשפחה או הצוות, כל אלו חשובים מאוד לדיירים.

בנוסף קיימות עוד פעילויות מגוונות בהן המתנדבים מסייעים לנו כמו ליווי טיולים, סיוע לדיירים בחוג לשימור יכולות, עזרה בהפעלת הדיירים, הגשת קפה וליווי בפיזיותרפיה ובגינון באגף התמיכה.

את קבוצת המתנדבים מרכזת ומנחה מנהלת השרות הסוציאלי. אחת ל-6 שבועות מתקיים מפגש הנחיה של קבוצת המתנדבים בו ניתנת הזדמנות להחליף חוויות, לבחון את פעילותם, הצפה של התלבטויות וקשיים, העלאת שאלות וקבלת הנחיה מקצועית תוך שמירה על פרטיות הדיירים. מפגשים אלו משמשים גם להעשרת הידע של המתנדבים בנושאים רלבנטיים באמצעות שיחות, הרצאות, סרטים ופעילויות נוספות.

אם ברצונכם להצטרף לקבוצת המתנדבים שלנו, אין כל צורך ברקע או בהכשרה מקצועית אלא רק רצון טוב, לב רחב וזמן.  ניתן לקבוע פגישה עם יפעת: 09-9704724 או yifat@beth-juliana.co.il

מתנדבים מהעולם

בית יוליאנה פתח את הדלתות גם למתנדבים ממדינות נוספות. היות וחלק ניכר מהדיירים דוברי הולנדית שפת אם הרי שהמתנדבים מחו”ל בעיקר מגיעים ממדינה זו.

המתנדבים מחו”ל פועלים בבית יוליאנה חמישה ימים בשבוע, ותורמים לאווירה נעימה בכך שהם מביאים איתם חלק קטן ומבורך מהתרבות ההולנדית ומתרבויות נוספות.

מתנדבים אלה מתגוררים בין חודשיים לשלושה בבית יוליאנה ומסייעים בחלוקת הארוחות במחלקה הסיעודית, משתתפים בפעילויות שונות עם הדיירים על בסיס העדפה אישית, כישרון וניסיון. הדבר נעשה בהדרכתה של אנשי הצוות של בית יוליאנה.